Parsisiųskite elektroninę laikraščio versiją!
   Meniu

 FOTOLAIKAS
 VARDUVININKAI
  Statistika
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Orai, orų prognozė Jurbarke - Orai24.lt

  Skaityti  

Jurbarkiečiai tuokiasi net Maroke

Gimstamumas, santuokos ir populiariausi naujagimių vardai 2012 metais

Naujagimių skaičius šiek tiek padidėjo, daugiau gimė ne rajone, o mieste. Tokia situacija buvo 2012 metais Jurbarko krašte. Jurbarko rajono savivaldybės administracijos metrikacijos skyriaus duomenimis, Jurbarko rajone naujagimių skaičius palyginti su 2011 metais truputį padidėjo. Įregistruoti 289 naujagimiai, iš kurių tik 49 gimė užsienyje. Praėjusiais metais Jurbarko metrikacijos skyriuje buvo įregistruoti 282 naujagimiai, iš kurių 40 gimė užsienyje. Dažniausiai gimdoma Anglijoje, Airijoje, Vokietijoje.

2011 metais didesnis gimstamumas buvo Jurbarko rajono seniūnijose nei mieste, tačiau 2012 metais situacija pasikeitė. Daugiau naujagimių gimė Jurbarko mieste. 2012 m. įregistruota net 100 naujagimių. Lyginant seniūnijas, didžiausias gimstamumas praėjusiais metais buvo Jurbarkų (28 naujagimiai), Eržvilko (27) ir Skirsnemunės seniūnijose (24).


Nors Jurbarko rajone žmonių miršta daugiau nei gimsta, tačiau mirštamumas, palyginti su 2011 metų duomenimis, sumažėjo. 2011 m. buvo įregistruoti 494 mirusieji, o 2012 m. sumažėjo iki 486.
Santuokų skaičius padidėjo. 2012 metais Jurbarko civilinės metrikacijos skyriuje įregistruotos 162 santuokos, iš kurių 51 registruotos bažnyčioje arba užsienyje. Išsiskyrė net 87 poros.


Daugiausia jurbarkiečių santuokų užregistruojama Vokietijoje, tačiau pasitaiko, kad tuokiasi net ir tokiose šalyse kaip Turkija ar Marokas. Nors tuokiamasi kitose šalyse, tačiau santuoką privaloma įregistruoti ir gimtajame krašte.

Pirmasis 2013 metais Jurbarko rajone registruotas kūdikis - Arijus, gimęs sausio 3 dieną Jurbarkų seniūnijoje. Šis kūdikis Jurbarko civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas sausio 4 dieną. Arijus yra graikų kilmės vardas. Ares – graikų karo dievas. Vardadienis švenčiamas balandžio 21 dieną.

Tarp 2012 metų populiariausių vardų: Gabrielė, Gabija, Emilija, Ugnė, Nojus, Kajus, Tajus ir Majus. Iš retesnių vardų: Girius, Aisvina, Etanas, Natanas, Nerida, Ardena ir Melda. Senesni, tačiau vis populiarūs vardai: Jurgis, Adelė, Barbora ir Ąžuolas.


Lina Lukošiūtė