Parsisiųskite elektroninę laikraščio versiją!
   Meniu

 FOTOLAIKAS
 VARDUVININKAI
  Statistika
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Orai, orų prognozė Jurbarke - Orai24.lt

  Archyvas  

„Aukso vainiko“ sieks Jurbarko tautodailininkai ATGAL

Vytautas Kutkevičius

Lapkričio 4 - 6 dienomis vyko regioninės (Tauragės apskrities) atrankinės parodos - konkurso „GERIAUSIAS METŲ LIAUDIES MEISTRAS“ ir „AUKSO VAINIKO“ turas. Paskutinę apžiūros dieną įvyko eksponatų aptarimas, vertinimas ir konkurso rezultatų paskelbimas. Konkurso laimėtojų kūriniai pateks į respublikinę tautodailininkų parodą.    
Savo darbus parodoje eksponavo 43 Tauragės apskrities taudodailininkai. Daugiausia – net 15 – buvo Jurbarko rajono atstovai. Kiti atvyko iš Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų.        
Apsilankius parodoje buvo pastebima, kad mūsų tautodailininkai kuria įvairių žanrų ir įvairios paskirties kūrinius, naudoja įvairias medžiagas.

Jurbarkietė dailininkė Laimutė Ašmonaitienė parodai pateikė šešetą pastaruoju metu sukurtų paveikslų. Tai ir Jurbarko, ir Nemenčinės apylinkių vaizdai. Dailininkė visuomet suranda jaukių, mielų gamtos kampelių ir juos įamžina savo akvarelėse. Subtiliai jausdama augmeniją, ji savita spalvine gama peizažams suteikia ir lyriškumą, ir poetiškumą.
Vencloviškių kaimo kalvis Edmundas Štulas jau įgudusiai valdo geležį. Beje, šioje parodoje eksponuotuose jo darbuose geležis sujungta su medžiu ir akmeniu. Kompozicijoje „Negrįžusiems” – trys kryžiai, susiję spygliuota viela, pritvirtinti ant pailgo akmens luito. Lietuvoje įprasta prie didelių medžių prikalti kryžius. Ir E.Štulas nukalė kryžių, pritvirtintą prie medžio kamieno gabalo. Įdomus jo ir „Tėviškės medis”, išsišakojęs ant akmens...
Jurbarkų kaime gyvenantis medžio drožėjas Juozas Videika parodoje išrikiavo visą būrelį išdrožtų šventųjų: štai šv. Izidorius atsiklaupęs meldžiasi, žiūrėdamas, kaip angelas aria su jaučių pora, pakinkyta į jungą, šv.Agota stovi su gėlių puokšte ir duonos kepalu, savuose rūpesčiuose paskendę rymo šventieji Rokas, Pranciškus, Kazimieras.    
Iš Klangių atvykusi Irena Svetlauskienė į parodą atvežė  savo sukurtus papuošalus.  Akį traukė ir jurbarkietės Vidos Petraitienės karpinių ciklai.
Vilija Petrauskienė, gyvenanti Pavidaujyje, siuvinėja kryželiu. Malonu pažvelgti į jos kantriai išsiuvinėtą „Vasarą kaime”, „Našlaitę”, „Bažnyčią žiemą” ir „Žvėrelius”.
Įdomių darbų parodai pateikė ir kiti apskrities tautodailininkai.
Lapkričio 6 d. įvyko parodos – konkurso aptarimas. Vertinimo komisija paskelbė ketvertą konkurso laimėtojų. Jais pripažinti: kryždirbys Klemensas Lovčikas iš Šilalės, lovatiesių audėja Adelė Šlyterienė iš Skirsnemunės, jurbarkietė dailininkė Laimutė Ašmonaitienė ir medžio drožėjas Juozas Videika iš Jurbarkų.
Šių tautodailininkų kūriniai pateks į respublikinę tautodailininkų darbų parodą „Aukso vainikas“, kuri bus atidaryta Kėdainiuose po Naujųjų metų, per Tris karalius.